Breaking News

Jakie dofinansowania można otrzymać na pompę ciepła?

Instalacja ekologicznych i bardziej energooszczędnych rozwiązań grzewczych, takich jak pompa ciepła, jest teraz tańsza niż kiedykolwiek.

Dostępne dofinansowanie oznacza, że pompy ciepła nigdy nie były bardziej dostępne, dzięki czemu gospodarstwa domowe mogą łatwiej niż kiedykolwiek obniżyć rachunki za energię i zmniejszyć swój ślad węglowy. Możemy zdecydować się na instalację powietrznej lub gruntowej pompy ciepła i zaoszczędzić wiele pieniędzy w perspektywie długoterminowej.

Jakie dofinansowania można otrzymać na pompę ciepła?

Korzystanie z powietrznej pompy ciepła do pozyskania ciepłej wody

Pompy ciepła mogą być również świetnym źródłem ciepłej wody, ale woda będzie chłodniejsza niż z bojlera, więc prawdopodobnie będziesz potrzebować większego zbiornika ciepłej wody, aby zaspokoić swoje potrzeby. Większość domów będzie wymagać kilku poprawek, aby pracować z pompą ciepła, takich jak termomodernizacja. Pompy ciepła świetnie sprawdzają się w utrzymywaniu ciepła w domu, ale może być konieczne podjęcie pewnych kroków, aby zapobiec ucieczce ciepła, aby uzyskać najlepsze koszty eksploatacji.

Powietrzne pompy ciepła są wysoce wydajne w produkcji ciepła i ciepłej wody, mają również zerową emisję dwutlenku węgla w przypadku korzystania z energii odnawialnej. Pompy ciepła powietrzne są łatwiejsze w instalacji niż pompy gruntowe, które wymagają kopania dość rozległych rowów pod rury. Niska konserwacja i długa żywotność to ważne zalety pomp ciepła, niektóre systemy mogą także zapewnić chłodzenie pomieszczeń latem, co dodatkowo pozwoli oszczędzić na klimatyzacji. Większość nowoczesnych pomp ciepła jest wyposażona w sprężarki o zmiennej prędkości, co pozwala na znacznie bardziej elastyczne opcje temperatury pokojowej.

Sprężarki o zmiennej prędkości pozwalają pompom ciepła na automatyczne włączanie lub wyłączanie w zależności od tego, ile energii cieplnej mają wyprodukować, co pomogło radykalnie poprawić wydajność operacyjną urządzenia. Decydując się na instalację pompy ciepła pruszcz gdański, jak również w innych miastach w Polsce możesz kwalifikować się do dofinansowania, dzięki czemu możesz sporo zaoszczędzić.