Breaking News

Monochromatyczne płytki podłogowe i ścienne w łazience

Jeśli chodzi o stylizację łazienki, monochromatyczne płytki podłogowe i ścienne są eleganckie, estetyczne i łatwe do zastosowania.

Ponadczasowe i neutralne monochromatyczne płytki podłogowe i ścienne rzadziej wypadają z łask lub wyglądają na przestarzałe i obejmują tak wiele różnych stylów, od tradycyjnych i retro po nowoczesne i minimalistyczne. Obecnie bardzo powszechnie stosuje się w aranżacji łazienki, salonu czy kuchni różne sposoby na włączenie czerni, bieli i odcieni szarości.

Monochromatyczne płytki podłogowe i ścienne w łazience

Nowoczesne czarne i białe płytki Egen Boston

Osiągnij pożądany styl i nastrój w pomieszczeniu dzięki wyrafinowanym czarnym płytkom podłogowym i ściennym Egen Boston, które podkreślają i kontrastują z białymi płytkami z tej samej kolekcji. Płytki mają format 60×60 cm, można nimi zatem wyłożyć wannę, okolicę umywalki lub kabinę prysznicową w kolorze czerni, pozostałe ściany i podłogi podkreślając płytkami białymi. Z pewnością można w ten sposób uzyskać ciekawy kontrast, urozmaicić wygląd pomieszczenia i uzyskać spójny, elegancki efekt.

Płytki mają powierzchnię sugar, lappato, czyli półpoler, będą to płytki lekko matowe, zatem można je zastosować w pomieszczeniach nowoczesnych, urządzonych w stylu skandynawskim czy industrialnym. Płytki podłogowe ułożone w naprzemienne wzory bieli i czerni, są częścią stylu retro, który przetrwał i może być stylizowany na wiele różnych sposobów we współczesnych wnętrzach. Monochromatyczna paleta barw płytek jest wyjątkowo popularna ze względu na ponadczasowy wygląd i wszechstronność.

Położone na całej powierzchni białe płytki sprawią, że łazienka będzie większa i bardziej przestronna, ale czarne lub szare płytki ścienne można wykorzystać do zdefiniowania przestrzeni prysznicowej lub ściany akcentującej, aby dodać głębi i wymiaru. Jeśli szukasz prostych i eleganckich płytek w monochromatycznej palecie barw, możesz na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/BOSTON/7540 obejrzeć płytki z kolekcji Egen Boston. Schemat monochromatyczny oznacza, że możesz również bawić się skalą i wymiarami płytek, spróbuj połączyć małe mozaiki ścienne z wielkoformatowymi płytkami podłogowymi.