Breaking News

Jak zwalczać komary i kleszcze w ogrodzie?

W okresie letnim komary mogą być dużym utrapieniem, z pewnością dokuczliwe są w różnych porach roku.

Obecnie możemy stosować różnego rodzaju preparaty, które pozwalają na stosowanie na dużych obszarach, mogą być to parki, ogrody, z pewnością warto wykorzystać tego rodzaju opryski na terenach powodziowych. Często będziemy wykorzystywali je także w przydomowych ogrodach, możemy zakupić koncentrat, który będziemy rozcieńczali z wodą, następnie możemy rozpylić metodą opryskiwania. Dzięki temu możemy w znacznym stopniu ograniczyć ilość komarów wokół naszego domu.

Jak zwalczać komary i kleszcze w ogrodzie?

Opryski na kleszcze i komary

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na miejsca zacienione, ściany i elewacje budynków, altanki, drzewa oraz krzewy. Podczas oprysków warto docierać do dolnych części liści, z pewnością mogą być to preparaty, które będą także przeciwdziałały kleszczom, w tym przypadku warto spryskać trawę, niską roślinność w naszym ogrodzie. Oczywiście oprysk jednorazowy może nie przynieść zakładanych rezultatów, można powtórzyć go po tygodniu lub też po dwóch tygodniach. W przypadku tego rodzaju oprysków warto zwrócić uwagę na pogodę, z pewnością nie powinniśmy wykonywać oprysków przed opadami deszczu, ponieważ mógłby zostać zmyty z roślin do gleby, przez co nie przyniósłby oczekiwanych efektów.

Opryski powinniśmy wykonywać na niskiej wysokości, zwracając uwagę aby docierać do miejsc trudno dostępnych, zacienionych, w których mogą gromadzić się komary, kleszcze. Naturalnie warto wybrać pogodę bezwietrzną, w innym przypadku oprysk mógłby zostać zwiany na inne tereny, nie przynosząc skutków. Dodatkowo opryski w wysokiej temperaturze mogą spowodować, iż zbyt szybko on wyparuje. Należy zapoznać się oczywiście z etykietą, najczęściej będą to preparaty w formie proszków czy też granulek, które będziemy rozpuszczali w wodzie. Należy dobrać odpowiednie proporcje, podczas rozpylenia warto zasłonić oczy oraz drogi oddechowe, przykładowo za pomocą odpowiedniej maseczki.

Bardzo skutecznym środkiem jest bros bagosel, jest to preparat stosowany w formach oprysku. Może on zabezpieczać ogród czy też większe tereny przed muchami, kleszczami czy też komarami. Możemy stosować go na elewacjach budynku, krzewach, wszędzie tam gdzie spodziewamy się większego występowania owadów.