Breaking News

Profesjonalne usługi logistyczne i obsługa celna

Agencje celne są to instytucje handlowe, które pomagają w imporcie oraz w eksporcie towarów za granicę.

Mogą pośredniczyć pomiędzy różnymi podmiotami, przykładowo pomiędzy firmą, która sprowadza towar do Polski z zagranicy. Przewóz towarów będzie wówczas łączył się z wieloma formalnościami, jeżeli jest prowadzony z terenu Unii Europejskiej. Należy liczyć się z koniecznością przedstawienia odpowiednich dokumentów świadczących o pochodzeniu towaru, zapłacić podatek oraz cło.

Profesjonalne usługi logistyczne i obsługa celna

Jakie usługi świadczy agencja celna?

Niektóre agencje celne mogą także świadczyć usługi logistyczne, zaplanować dostawę towaru, może być to transport morski, lotniczy, drogowy lub kolejowy. W przypadku dużych odległości, przykładowo jeżeli zamawiamy towar z Azji, może on przepłynąć do Polski statkiem, następnie należy zaplanować transport kolejowy lub drogowy. Firmy mogą zadbać o odprawę celną w Polsce, ewentualne magazynowanie, załatwić wszystkie sprawy związane z dokumentacją. Wówczas zamawiający towar może upoważnić agencję celną do załatwienia wszystkich spraw, formalności w jego imieniu. Obecnie agencje celne często obsługują sklepy internetowe, firmy, które oferują towary na terenie całego świata, jest to ułatwienie ze względu na wiele przyjaznych platform internetowych, rozwój transportu, tanie wysyłki drogą morską.

Agencje celne dopełniają formalności, które obecnie możemy załatwić online, co znacznie ułatwia eksport oraz import towarów. Będzie to przykładowo sporządzenie oraz przesłanie elektronicznych zgłoszeń celnych, pomoc w przypadku rewizji celnej i pobierania próbek. Należy także pamiętać o uwierzytelnionych wydrukach IE-599, jest to potwierdzenie wyprowadzenia towarów poza Unię Europejską w przypadku eksportu, dodatkowo agencje celne zajmują się także legalizacją świadectw pochodzenia, są to dokumenty świadczące o kraju, nadawcy. Dodatkowo mogą obsługiwać także import, sporządzać zgłoszenia celne, a także w naszym imieniu uiścić wszystkie należności podatkowe oraz celne.

Jeżeli poszukujemy sprawdzonej firmy, która pomoże nam w przewozie towarów, warto zwrócić uwagę na ofertę Dauman Logistics agencja celna posiada bardzo duże doświadczenie w imporcie oraz w eksporcie, może także świadczyć usługi logistyczne, dzięki czemu zapewni nam kompleksową obsługę związaną z towarami.