Breaking News

Dlaczego warto wybrać się w Sudety?

Międzygórze to bardzo malownicza miejscowość położona w Sudetach, znajduje się ona na stoku śnieżnika, możemy znaleźć tu bardzo wiele atrakcji turystycznych, główną z pewnością będą szlaki które dostępne są latem oraz zimą.

W lecie możemy wybrać się na wędrówkę pierwszą oraz rowerową. Natomiast zimą z pewnością warto wybrać się tutaj na narty biegowe skorzystać z dobrze przygotowanych tras. Oczywiście jest to miejsce gdzie możemy należeć wypocząć, znajdziemy tu czyste powietrze, możliwość wypoczynku w pięknym otoczeniu.

Dlaczego warto wybrać się w Sudety?

Baza noclegowa i restauracje w Międzygórzu

Znajduje się tutaj Śnieżnicki Park Narodowy, z pewnością na uwagę zasługują tutaj krajobrazy, możemy wybrać się na pobliskie szczyty takie jak Śnieżnik czy też na Czarną Górę, skąd rozpościerają się piękne widoki. Możemy także zobaczyć zaporę wodną oraz wodospad Wilczki z przygotowanym tarasem widokowym. Oczywiście w Międzygórzu możemy znaleźć także bardzo dogodna bazę noclegową, znajdują się tu hotele, pensjonaty z pewnością znajdziemy odpowiedni pokój. Międzygórze jest doskonałą bazą wypadową, skąd prowadzi wiele szlaków w pobliskie góry, możemy znaleźć to szlaki czarne, niebieskie czy też żółte. Jest tu bardzo wiele szlaków mniej wymagających, dzięki czemu także młodsi turyści mogą wybrać się na pieszą wędrówkę.

Znajdziemy tutaj hotele z dobrze wyposażonymi pokojami, będziemy mogli także skorzystać z restauracji, przykładowo pensjonat Słoneczna Willa posiada restauracje, która serwuje zarówno dania polskie jak również pochodzące z kuchni europejskiej. Możemy zjeść tutaj tradycyjne śniadanie, składające się z jajecznicy czy też kiełbaski, Możemy także zamówić różnego rodzaju przystawki, sałatki z pewnością na uwagę zasługują z sery górskie z żurawiną. Możemy także spróbować tradycyjnej kwaśnicy na żeberkach. Pośród tradycyjnych dań możemy znaleźć przykładowo placek po węgiersku czy też pstrąga. Dobrym pomysłem może być także sycący gulasz wieprzowy z kluskami śląskimi.

Zatem jest to bardzo dobra restauracja międzygórze jest miejscowością gdzie restauracje serwują wiele dań regionalnych, możemy zatem spróbować bardzo dobrych dań, charakterystycznych dla Sudetów. Warto zwrócić uwagę na smaczne sery górskie, czy też pstrąga.