Breaking News

Środki ochrony roślin w hodowli konopi indyjskich

W uprawach różnego rodzaju roślin stosuje się często środki chwastobójcze, mają one zapobiegać rozwojowi roślin niepożądanych w naszych uprawach.

Obecnie są to najczęściej herbicydy selektywne, które mogą działać na określone grupy roślin, nie wyrządzając przy tym szkody naszym uprawom. Oczywiście w przypadku upraw konopi również możemy zastosować bardzo skuteczne preparaty, które pozwolą na szybkie pozbycie się chwastów. Dzięki nim rośliny uprawne będą mogły korzystać z wody, składników mineralnych w glebie, nie będą musiały konkurować z innymi roślinami.

Środki ochrony roślin w hodowli konopi indyjskich

Jak pozbyć się chwastów z uprawy marihuany?

W przypadku kiedy prowadzimy uprawę domową, przykładowo w namiocie uprawowym, warto zwrócić uwagę na jakość gleby, możemy zakupić specjalną glebę o pH około 5,5 do 6 w sklepie ogrodniczym. Jednak może się okazać, iż ziemia nie została odpowiednio przygotowana, mogą pojawić się różnego rodzaju chwasty. W tym przypadku powinniśmy szybko zareagować, stosując środki chwastobójcze, będą one przeciw działały rozwojowi chwastów. Oczywiście możemy zakupić środki chwastobójcze, które będą dedykowane do upraw konopi, lub też wykorzystać środki ogólnodostępne.

Środki chwastobójcze możemy zakupić w formie proszku, który będziemy rozpuszczali w wodzie lub też płynów. Oczywiście przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją, przeczytać w jakich proporcjach należy rozpuszczać dany preparat w wodzie. W przypadku konopi możemy zastosować specjalne środki, które służą do zwalczania mchu, będzie działał on odpowiednio na rośliny, które często występują dodatkowo w naszych uprawach.

Z tego rodzaju środków możemy sporządzić odpowiednią zawiesinę wodną, możemy stosować je dolistnie lub też doglebowo, w zależności od przeznaczenia danego preparatu. Z pewnością efekty możemy zauważyć już po kilku dniach, będą one powodowały więdnięcie roślin, które są niepożądane w naszych uprawach. Dobrym przykładem może być mogeton 25 wp cena tego preparatu jest bardzo przystępna, dlatego też warto zakupić opakowanie, sprawdzić jak będzie działał w naszych warunkach.