Breaking News

Ujawniono sekrety udanego zakupu nieruchomości

Zakup nieruchomości zawsze będzie jedną z największych i najdłuższych inwestycji Twojego życia.

Przed podjęciem tak dużego skoku upewnij się, że wiesz dokładnie, w co się pakujesz i czego tak naprawdę chcesz. Wskazówki zawarte w tym artykule mają pomóc wskazać właściwy kierunek zakupu nieruchomości.Jeśli niedawno sprzedałeś swój dom lub kupiłeś nowy, najprawdopodobniej przeprowadzisz się. Zatrudnij firmę przeprowadzkową, która wykona za Ciebie wszystkie ciężkie prace. Chociaż przyjaciele i rodzina chcą dobrze i mogą być pomocni, lepiej zostawić cenne rzeczy w rękach kogoś, kto ma odpowiednie narzędzia do pracy.Aby zmaksymalizować swoje szanse na uzyskanie wspaniałej nieruchomości w przystępnej cenie, rozważ polowanie na dom jesienią. Większość działań związanych z nieruchomościami ma miejsce wiosną i latem, więc jeśli poczekasz tylko kilka dodatkowych miesięcy, będziesz miał mniej konkurentów i będziesz w lepszej pozycji do negocjowania żądanej ceny.Kupując dom jesienią, pamiętaj, aby wykorzystać zamknięcie jako okazję do zaoszczędzenia jeszcze większej ilości pieniędzy. Chcesz się upewnić, że nie wyłączysz sprzedawcy, proponując cenę, która jest znacznie niższa, niż chcą. Możesz jednak zaoszczędzić dodatkowe pieniądze dzięki czemuś, co nazywa się koncesjami sprzedawcy; Ustępstwa sprzedawcy mają miejsce, gdy sprzedawca zgadza się pokryć niektóre koszty zamknięcia. Są to zwykle około dwóch do dziewięciu procent ceny zakupu.Rozważając nieruchomość, którą uważasz, że chcesz kupić, porozmawiaj z właścicielami sąsiednich nieruchomości, jeśli możesz. Pośrednicy, dostawcy kredytów hipotecznych i sprzedawcy mają własne interesy i uprzedzenia, gdy mówią o okolicy. Ujawniono sekrety udanego zakupu nieruchomości

Ludzie, którzy mieszkają i pracują tuż obok Twojej potencjalnej nieruchomości, mają doświadczenie z tej okolicy z pierwszej ręki.

Wybierz ich mózgi, jeśli możesz.Kupując nieruchomość miej świadomość, że 20-letni dom jest potencjalnie najgorszy, ponieważ tak wiele elementów nie starcza na dłużej. Będziesz chciał sprawdzić, czy piec, dach i klimatyzator zostały już wymienione lub wiedzieć, że wkrótce wymienisz je z własnej kieszeni.Jeśli nie masz pieniędzy na zaliczkę, poszukaj pożyczkodawcy, który udziela pożyczek 80:20. To dwie oddzielne pożyczki. Jedna to kwota 20% zaliczki, a druga to 80% potrzebne do kredytu na zakup. Często pochodzą one od tej samej firmy, ale są to dwie oddzielne pożyczki o różnych kwotach płatności i oprocentowaniu.Zawsze polegaj na własnych ekspertach na rynku nieruchomości. Wielu sprzedawców – lub kupujących – zaoferuje Ci zatrudnienie tych samych agentów i rzeczoznawców, z których korzystają. Musisz pamiętać, że w takich sytuacjach obiektywność jest niemożliwa; jedynym sposobem na uniknięcie stronniczości jest zatrudnienie swojego zestawu profesjonalistów.Upewnij się, że dokładnie przeczytałeś i zrozumiałeś wszystkie aspekty umowy najmu przed jej podpisaniem. Wiele osób zakłada, że ​​wszystko, co dotyczy najmu, jest tym, o czym wspomniał właściciel, a wiele razy są tam inne rzeczy napisane drobnym drukiem. Po jej podpisaniu nie będziesz mieć żadnych środków prawnych, więc przeczytaj ją dokładnie.Powyższy artykuł dostarczył Ci kilku świetnych pomysłów, o których warto pamiętać przy następnym zakupie nieruchomości. To ważna inwestycja, która będzie z Tobą przez kilka lat. Upewnij się, że podejmujesz właściwą decyzję i zadaj wszystkie właściwe pytania swojemu przedstawicielowi.