Breaking News

Co możesz zrobić, aby powstrzymać częste ataki paniki?

Czy chcesz dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby kontrolować ataki paniki? Jeśli kliknąłeś ten artykuł, prawdopodobnie Ty lub ktoś, na kim Ci zależy, prawdopodobnie cierpi na to zaburzenie.

Skorzystaj z poniższych porad, aby uzyskać przydatne informacje na temat tego, co możesz zrobić, aby poradzić sobie z atakami paniki i sprawdzić, czy możesz im położyć kres.Jednym ze sposobów na zmniejszenie objawów napadu paniki jest skorygowanie postawy. Podczas ataku paniki ludzie mają tendencję do krzyżowania ramion i ciasnego podciągania nóg do ciała. Jest to naturalna pozycja ochronna, ale ma tendencję do ograniczania oddychania, co może nasilać objawy. Staraj się być świadomy swojej postawy podczas ataku paniki. Stań lub uklęknij, jeśli to możliwe. Pozwala to na bardziej równomierne oddychanie i szybsze uspokojenie.Jeśli masz skłonność do ataków paniki, spróbuj otoczyć się ludźmi, którzy najbardziej cię kochają i troszczą się o ciebie. Kiedy zaczniesz mieć atak paniki, ci ludzie pomogą Ci się zrelaksować. Może to naprawdę pomóc w zmniejszeniu nasilenia i częstotliwości ataków paniki.Znajdź znajomego, gdy masz atak paniki i zacznij mówić. Porozmawiaj o wszystkich rzeczach, które są wspaniałe w twoim życiu, o tym, jak szczęśliwe cię uszczęśliwiają, a nawet o tym, co naprawdę cię denerwuje. Im więcej wyjdziesz, tym lepiej zaczniesz czuć, a atak minie.Podczas ataku paniki jest kilka rzeczy, których powinieneś unikać, ponieważ mogą one zaostrzyć objawy. Dzwonienie do przyjaciela to dobry pomysł, ale nie omawiaj ataku paniki, ponieważ skupisz się tylko na swoim niepokoju. Nie patrz w lustro. Co możesz zrobić, aby powstrzymać częste ataki paniki?

Możesz zwiększyć nasilenie objawów, jeśli zobaczysz strach na twarzy.

Staraj się nie siadać. Ogranicza to oddychanie i nie zajmuje umysłu. Spróbuj chodzić lub nawet wykonywać lekkie ćwiczenia.Znajdź doradcę specjalizującego się w zaburzeniach lękowych i panikowych, który pomoże ci radzić sobie ze stresem i nauczyć się radzić sobie z atakami. Rozmowa z profesjonalistą może pomóc w zrozumieniu podstawowych przyczyn lęku napadowego i może dać neutralne ujście do rozwiązywania stresujących problemów, które przyczyniają się do ataków paniki.Jedną rzeczą, która może pomóc ci poczuć się trochę lepiej w związku z lękiem i atakiem paniki, jest zrozumienie, że każdy w pewnym momencie swojego życia doświadczy pewnego rodzaju ataku paniki. Niezależnie od tego, czy będzie to łagodny, czy przewlekły atak, każdy doświadczy strachu i paniki, które są lękiem.Aby zapobiec pogorszeniu się ataku paniki, unikaj robienia czegokolwiek, co mogłoby zaostrzyć twój niepokój. Na przykład, niektórzy ludzie wydają się myśleć, że można się bać ataku paniki, jakby to była czkawka. Prawdę mówiąc, postawienie się w jeszcze bardziej przerażającej sytuacji prawdopodobnie tylko wydłuży i pogorszy atak.Zamień rzeczy, o które martwisz się podczas ataku paniki, w żart. „Dom jest tak zakurzony, że nikt go nie obrabuje”. Im lżejsze myślisz, tym szybciej minie twój atak paniki. Zacznij się głośno śmiać, a naprawdę szybko poczujesz się niesamowicie!Podsumowując, będziesz chciał poznać najlepsze możliwe informacje na temat ataków paniki i miejmy nadzieję, że porady znalezione tutaj będą bardzo pomocne. Wykorzystaj te informacje natychmiast, aby żyć spokojnie, zamiast bać się ataków paniki. Pamiętaj, że ogólny stan zdrowia i samopoczucie zależy od tego, jak dobrze poradzisz sobie z atakami paniki w miarę ich pojawiania się.