Breaking News

Jak wypłacić pieniądze ze Steam?

Zainteresowanych pytaniem czy da się wypłacić pieniądze ze Steam odpowiadamy – tak, jest to możliwe, jednak wypłata pieniędzy ze Steam jest dość drażliwym tematem, ponieważ użytkownik nie ma możliwości przelania środków na przykład na swoje konto bankowe. Jeśli chcesz wypłacić pieniądze, będziesz musiał przenieść przedmioty do wybranego marketu obsługującego wirtualne przedmioty Steam, a następnie wypłacić pieniądze za pomocą tego marketu.

W tym poradniku dokładnie wytłumaczymy jak przenieść środki z portfela Steam, a następnie skorzystać z usług pośredników i wypłacić pieniądze np. na konto bankowe czy konto PayPal. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak to zrobić!

Na oficjalnym forum Steam możesz przeczytać, że bezpośrednia wypłata środków z portfela Steam nie jest możliwa, ale przeczytaj ten artykuł do końca i poznaj kilka trików, które obchodzą tę regułę.

Czym jest portfel Steam?

Portfel Steam to wirtualny balans pieniędzy, którego zasada działania jest bardzo prosta – każde nowe konto Steam otrzymuje przypisany portfel, który można później zasilić różnymi metodami płatnościami. Zazwyczaj prowizja waha się w przypadku doładowania maksymalnie do 1%, ponieważ większość metod doładowania nie jest w ogóle objęta żadną dodatkową opłatą. Szczególnie ważne jest to, że na Steamie za balans możesz zakupić gry, dodatki do nich, a także przedmioty na rynku społeczności. Jest to system generalnie podobny do typowego konta bankowego, jednak fundusze zgromadzone na wallecie możemy używać tylko wewnątrz platformy.

Jak sprawdzić wartość salda portfela Steam?

Po prostu zaloguj się na swoje konto i nieważne czy skorzystasz z wersji mobilnej czy komputerowej strony w prawym górnym rogu ujrzysz kwotę, która jest na Twoim saldzie.

Jaką wartość mają skiny na Steam?

Steam cechuje się tym, że użytkownicy mają możliwość wymiany przedmiotów między sobą. W rezultacie masz opcję do sprawdzenia ekwipunku konta Steam swoich znajomych lub osób trzecich, którym możesz przesłać ofertę wymiany i wymienić się skinami w ramach Steam. Przyjmuje się, że realna wartość przedmiotów Steam waha się między 60 a 70% wartości na Rynku Steam. Oznacza to, że jeśli dany skin jest warty na rynku społeczności 100 zł to realnie możesz za niego otrzymać od 60 do 70 zł.

Wartość przedmiotów jest zależna od rzadkości oraz rodzaju skórki, a także tzw. wartości „float”.

Sposoby na wypłatę pieniędzy ze Steama

Sprzedaż za pomocą SkinCashier

SkinCashier (https://skincashier.com/pl) to platforma skupująca przedmioty Steam, dzięki której możesz wypłacać pieniądze ze swojego ekwipunku. Aby wypłacić pieniądze ze Steama za pomocą SkinCashier musisz:

  1. Zalogować się na swoje konto Steam
  2. Zakupić wybrane skiny np. z CS:GO na Rynku Społeczności
  3. Przeczekać, aż minie okres blokady wymiany na przedmiocie (w przypadku CS:GO jest to 7 dni)
  4. Przejść na SkinCashier, zalogować się swoim kontem Steam i wybrać przedmioty z ekwipunku do sprzedaży, a następnie wprowadzić swoje dane do płatności

Na platformie SkinCashier dostępne są różne systemy płatności, między innymi PayPal, Payooner czy kryptowaluty. Niestety nie ma tutaj możliwości wypłaty środków za pomocą karty kredytowej.

Takie rozwiązanie rodzi pewne trudności: jeśli zdecydujesz się zakupić na rynku Steam przedmioty z Counter-Strike: Global Offensive to będziesz musiał przeczekać 7 dni, aż będą one możliwe do przesłania dalej. Jednak jest to najbardziej opłacalna metoda na wypłatę środków z portfela Steam, ponieważ jest bezpieczna, sprawdzona i relatywnie szybka.

Jeśli chcesz przyspieszyć ten okres, na rynku możesz zakupić skiny z Rust, ponieważ one nie są objęte 7-dniową blokadą. SkinCashier akceptuje także przedmioty z tej gry. Duży wybór systemów płatności na tej stronie sprawia, że rzeczywiście warto tutaj sprzedać swoje skiny.

Zakup gier za pomocą środków z portfela Steam

Jak wypłacić pieniądze ze Steam? Kup grę swojemu znajomemu! Jest to dość specyficzny sposób, aby wypłacić pieniądze z tego portfela, ale rzeczywiście jest skuteczny. Jeśli saldo Twojego portfela Steam jest za wysokie i wiesz, że któryś z Twoich znajomych chce zakupić wybraną grę, możesz mu ją kupić korzystając ze środków z portfela Steam, a następnie ten znajomy może przesłać Ci równowartość pieniędzy wybraną drogą np. przelewem na konto bankowe. Aby kupić gry za pomocą środków z portfela na Steamie, musisz wybrać metodę płatności „Steam Wallet” podczas zakupu gier. Wtedy pominiesz jakąkolwiek prowizję i będziesz miał możliwość zapłacić za nowy tytuł pieniędzmi zgromadzonymi na koncie.

Podsumowanie

W zasadzie bezpośrednia wypłata pieniędzy z portfela Steam nie jest możliwa, ale tutaj pojawia się doskonały pośrednik – SkinCashier, który przyjmie wszystkie skórki także te na dużą kwotę, ale zaakceptuje dosłownie wszystkie przedmioty dostępne na Steamie. Pochwal się w komentarzu jeśli sprzedałeś już skiny za pomocą tej firmy!