Breaking News

Jakie modele schodów są obecnie popularne?

Zazwyczaj na klatkach schodowych znajdziemy schody proste.

Wymagają one jednak nieco miejsca, ale jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią, musimy zdecydować się na inne modele schodów. Schody w kształcie litery L czy zabiegowe mogą być bardziej interesujące wizualnie. Zapewniają również pewną barierę między piętrami, dzięki czemu mogą zwiększyć prywatność.

Jakie modele schodów są obecnie popularne?

Czym się charakteryzują nowoczesne schody drewniane?

Materiał, z którego wykonany jest dom, zależy bezpośrednio od aspektów konstrukcyjnych klatki schodowej. Zgodnie z tym zaleca się wybranie materiału na przyszłe schody. Jeśli dom jest zbudowany z drewna, to również z tego materiału powinny być wykonane schody. Obecnie znajdziemy wiele modeli nowoczesnych schodów drewnianych, mogą to być schody dywanowe, zabiegowe czy spiralne. Warto również drewnianą klatkę schodową uzupełnić szklaną balustradą, co nada jej nowoczesny wygląd.

Nowoczesne schody drewniane świetnie prezentują się wizualnie w każdym budynku. Możemy wybierać modele schodów ze spocznikiem lub bez, będą to wtedy schody dywanowe, zabiegowe lub spiralne. Te schody często przybierają zakrzywiony kształt w punkcie podestu, jeśli mamy mniej miejsca w domu lub biurze. Schody zabiegowe to rodzaj schodów w kształcie litery L z pewnymi odmianami, tworząc klatkę w kształcie koła i stopnie w kształcie trójkąta w punkcie zwrotnym. Ten projekt schodów ma kształt klina, co daje możliwość instalacji w narożniku pomieszczenia, schody zajmują również mniej miejsca.

Schody w kształcie litery L to rodzaj schodów prostych z punktem zgięcia po kilku krokach na klatce schodowej. Schody te są bezpieczne, z punktem zwrotnym i spocznikiem w porównaniu do schodów prostych. Możesz również zbudować tę klatkę schodową narożną według swojego projektu wnętrza. Z pewnością nowoczesne schody drewniane sprawdzą się niezależnie od tego, jaki model klatki schodowej wybierzesz. Schody w kształcie litery U są również znane jako schody półobrotowe, które tworzą dwa kąty 90 stopni w pozycji równoległej w stopniach półobrotowych. Te klatki schodowe mają również powszechne zastosowanie w dużych obszarach mieszkalnych lub handlowych.