Breaking News

Obiad weselny – gdzie i w jaki sposób zorganizować?

Celebrowanie wspaniałej uroczystości, jaką jest wesele w restauracji z dużą liczbą gości, oznacza duże wydatki.

Jeśli twój budżet jest ograniczony, a jednocześnie chcesz zaprosić jedynie rodzinę i najbliższych przyjaciół, to dużo lepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie wesela w domu lub mieszkaniu.

Jak zorganizować wesele w domu?

Na takie uroczystości zapraszani są bliscy krewni i przyjaciele. Jeśli jesteś właścicielem prywatnego domu lub domku letniskowego – jest to idealne rozwiązanie. Jednak nawet w mieszkaniu można zorganizować niezapomniane przyjęcie tego typu.

Przede wszystkim musisz zdecydować o liczbie gości. Ocen możliwości swojego mieszkania. Jeśli masz przestronne mieszkanie lub dom, uroczystość może odbyć się w jednym pokoju. Jeśli istnieje taka ewentualność, warto część imprezy przenieść do ogrodu lub na werandę.

Dekorację warto zacząć od wejścia i schodów. Możesz sprawić młodym niespodziankę, zawieszając na schodach balony i karteczki z życzeniami. Na korytarzu można powiesić duży i piękny plakat ze wklejonymi zdjęciami nowożeńców. Warto też zadbać, aby na stołach znalazły się bukiety świeżych kwiatów oraz wybrać i zaadaptować przestrzeń do tańczenia.

Co podać na stół?

Nawet małe przyjęcie weselne w domu wymaga przygotowania potraw na ciepło oraz zimnych przekąsek i przystawek. Możesz to zrobić samodzielnie, ale musisz pamiętać, że przygotowanie takiej ilości jedzenia w żaden sposób nie można porównać z organizacją urodzin czy zwykłej imprezy.

Na stole powinny znaleźć się przynajmniej dwa dania na ciepło, a także sałatki, deski mięs czy serów i przekąski. Samodzielna kompozycja menu na wesele to kilka dni wytężonej pracy i konieczność doglądania potraw w kuchni w trakcie zabawy.

Dlatego lepszym rozwiązaniem jest prywatny kucharz, który po uwzględnieniu naszych życzeń, przygotuje samodzielnie menu. To sposób, aby przyjęcie weselne w domu, nie oznaczało dla ciebie konieczności nieustannego doglądania – czy aby wszystko jest w porządku, ale było po prostu wspaniałą niezapomnianą imprezą.

Prywatny kucharz to pewność, że przygotowane posiłki będą smakować gościom, że zostaną podane w sposób elegancki i w odpowiedniej kolejności. W razie konieczności kucharz przygotuje odpowiednie dania dla wegetarian czy wegan, a także, jeśli ktoś z gości ma alergie na określone produkty.