Breaking News

Ogrzewanie gazowe zasilane z przydomowego zbiornika

Osoby, które planują budowę domu, powinny zastanowić się nad wyborem metody ogrzewania.

Obecnie dostępnych jest wiele ekonomicznych oraz ułatwiających obsługę rozwiązań. Dużym zainteresowaniem cieszy się zastosowanie pieców gazowych. W tym przypadku należy podłączyć piec do sieci lub też zainstalować zbiornik na terenie posesji.

Ogrzewanie gazowe zasilane z przydomowego zbiornika

Wymagania techniczne dotyczące zbiorników na gaz płynny

Warto pamiętać, że montaż zbiornika na gaz płynny będzie wymagał specjalnych zezwoleń, w tym przypadku należy zlecić przygotowanie mapy do projektu, zajmie się tym geodeta. Następnie architekt lub projektant dobierze odpowiednie miejsce, wykona projekt budowlany na umiejscowienie zbiornika. Dopełni także formalności związane z rozpoczęciem budowy instalacji gazowej, konieczna będzie obecność kierownika budowy. Bardzo ważne są przepisy, które określają minimalne odległości od budynków w zależności od pojemności zbiorników na gaz płynny. Małe zbiorniki powinny znajdować się w odległości minimum 3 m od zabudowań, natomiast duży zbiornik w odległości 7,5 m.

Jednak jeżeli działka nie pozwala na umiejscowienie dużego zbiornika, wówczas można umieścić go pod ziemią, wtedy przy dużej pojemności minimalna odległość jest określona na 3 m. Podobnie należy zwrócić uwagę na odległość od granicy działki, która wynosi od 1,5 m do 3,75 m. Dodatkowo plan powinien uwzględniać również odległość zbiornika od studzienek teletechnicznych, kanalizacyjnych, jak również linii energetycznej. Zbiornik zewnętrzny będzie zaopatrywany przez cysterny, firmy które dostarczają gaz mogą dowieźć go w terminie dogodnym dla klienta. Należy zatem zwracać uwagę na poziom gazu w zbiorniku, odpowiednio wcześniej uzupełnić zapas. Będzie to szczególnie istotne w okresie zimowym, kiedy zapotrzebowanie na gaz znacząco wzrasta.

Warto zadbać zatem o stałe dostawy gazu do domu – dostawygazu.pl to strona, na której znajdziemy informacje dotyczące oferty firmy, która zajmuje się dostarczeniem za pomocą cystern. Firma ciała 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu może szybko dostarczyć gaz do przydomowego zbiornika.