Breaking News

Suwnice dwudźwigarowe do dużych ciężarów

Suwnice to popularne i bardzo chętnie wykorzystywane dźwignice w wielu gałęziach przemysłu. Urządzeniami suwnicowymi stworzonymi do przemieszczania wyjątkowo dużych ciężarów i ładunków są suwnice dwudźwigarowe. Co warto wiedzieć o ich wyborze dostępnym aktualnie na rynku? Czym wyróżniają się tego typu dźwignice spośród innych? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można w poniższej publikacji. Zapraszamy do lektury!

Idealne rozwiązanie dla nowo powstających hal

Nowoczesne suwnice Demag to dźwignice znane z wielofunkcyjności oraz nieprzeciętnych możliwości udźwigu. Najbardziej wytrzymałe urządzenia wyróżniają się udźwigiem sięgającym nawet 120 ton oraz ogromnymi możliwościami rozpiętości, która osiągać może nawet 40 metrów.

Do tego najnowsze suwnice natorowe dwudźwigarowe pozwalają korzystać z możliwie dużych osiągnięć prędkości jazdy suwnicy i wciągarki. W wielu modelach konstrukcji tego rodzaju można mówić również o zastosowaniu wariantowego połączenia dźwigara z czołownicą. Przy wdrożeniu takiego rozwiązania możliwe staje się maksymalne dopasowanie do lokalnych warunków na określonym obiekcie, np. na istniejącej już od wielu lat hali produkcyjnej, magazynowej, a nawet na terenie otwartym.

Siła suwnic dwudźwigarowych

Co decyduje o tym, że dźwignice dwudźwigarowe są tak chętnie wybieranymi maszynami oraz tak niezawodnymi w eksploatacji? To przede wszystkim zasługa przemyślanej konstrukcji czołownic i dźwigarów, które zostały zaprojektowane przy wykorzystaniu techniki komputerowej. Dzięki temu uzyskać można wyjątkowo niski współczynnik przenoszonego obciążenia w stosunku do ciężaru własnego elementów konstrukcyjnych. To wszystko zaś z sukcesem wpływa na statykę budowli suwnicy dwudźwigarowej oraz obniżenie kosztów związanych z jej eksploatacją.

Dodatkowo pomostowe suwnice dwudźwigarowe charakteryzują się także wyjątkowo solidną i stabilną konstrukcją. Stosowane w nich wciągniki mają małe wymiary gabarytowe, co pozwala ograniczyć do minimum występowanie stref martwych. Dźwignice dwudźwigarowe wykorzystywane są głównie do prac transportowych w warunkach średniej oraz wyższej intensywności użytkowania. Mogą być wyposażone w dwa lub więcej wciągników.

Do tego możliwe staje się również zastosowanie przemienników częstotliwości, czyli falowników stosowanych do napędów wszystkich mechanizmów istniejących w dźwignicach. Ich atutem jest również to, że mogą być wyposażone w podesty serwisowe.

Suwnice dopasowane do specjalnych zadań

Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym oraz ich wielowariantowości możliwe staje się dostosowanie dźwignicy do zadań specjalnych. Decyduje o tym także opcja zastosowania dodatkowego wyposażenia. Tym samym z powodzeniem można mówić o bardzo wydajnej pracy z zastosowaniem suwnic specjalnego przeznaczenia.

Tutaj mowa głównie o takich konstrukcjach jak: suwnice procesowe dla przemysłu, suwnice procesowe do obróbki stali czy suwnice procesowe do recyklingu. Największy wybór tych nowoczesnych urządzeń dźwignicowych znaleźć można w bogatej ofercie dobrego ich producenta.

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że postawienie na wybór takich profesjonalnych konstrukcji będzie jedną z najlepszych inwestycji z dostępnych obecnie na rynku.

Dodatkowo warto podkreślić, że najnowocześniejsze suwnice pomostowe dwudźwigarowe, których szeroki wybór znaleźć można na stronie, umożliwiają realizację specjalnych wymagań.

O jakich wymaganiach mowa? Są to przede wszystkim wyższa prędkość jazdy dźwignicy, pomost remontowy, pomocnicza wciągarka oraz możliwość zastosowania wciągarki linowej wyposażonej w pomost.

Ponadto suwnice dwudźwigarowe mogą pracować z zastosowaniem wciągarki głównej i pomocniczej, które umieszczane są zarówno na jednym, jak i na dwóch niezależnych wózkach jezdnych. Sterowanie pracą suwnic tego rodzaju odbywa się z wykorzystaniem podwieszanej kasety sterowniczej, jak i bezprzewodowo, za pomocą komunikacji radiowej.