Breaking News

Najważniejsze porady dotyczące astmy ułatwiające codzienne oddychanie

Jeśli jesteś jedną z milionów osób cierpiących na astmę, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele sposobów na złagodzenie objawów i powstrzymanie ich pogorszenia.

W tym artykule znajdziesz wiele prostych wskazówek, które pozwolą Ci kontrolować astmę i prowadzić zdrowe, przyjemne życie.Świetną wskazówką, która może pomóc w złagodzeniu astmy, jest upewnienie się, że używasz inhalatora we właściwy sposób. Wiele osób nie używa prawidłowo inhalatora, ponieważ oddycha płytko. Aby lek zadziałał, należy wykonać głęboki wdech podczas używania inhalatora.Świetną wskazówką, która może pomóc w radzeniu sobie z astmą, są ćwiczenia w pomieszczeniach. Wiele osób po prostu zakłada, że ​​nie mogą ćwiczyć, ponieważ mają astmę, ale tak nie jest. Zimne powietrze na zewnątrz jest tym, co zaostrza astmę i można tego uniknąć, ćwicząc w pomieszczeniach.Dobrą wskazówką, która może ci pomóc, jeśli cierpisz na astmę, jest upewnienie się, że masz jakiś plan awaryjny. Nigdy nie wiadomo, kiedy astma się nasili. Kiedy tak się stanie, powinieneś mieć jakiś plan awaryjny, zgodnie z którym możesz działać, aby nie tracić czasu.Upewnij się, że regularnie kontrolujesz swój dom pod kątem alergenów. Niektóre z najczęstszych sprawców ataków astmy są związane z powietrzem, którym oddychamy. Przedmioty takie jak kurz, pleśń i zarodniki są zazwyczaj najczęstszymi źródłami tych ataków. Wiedząc, że masz problem z tymi przedmiotami, będziesz mógł coś z tym zrobić.Jeśli posiadasz jakiekolwiek zwierzę i masz astmę, musisz być bardzo ostrożny. Łupież zwierząt domowych może łatwo wywołać atak astmy. Powinieneś bardzo się starać, aby nie mieć bliskiego kontaktu ze zwierzęciem i co tydzień ktoś inny powinien dokładnie kąpać zwierzę.Szczepienie przeciw grypie może być świetne dla osób zmagających się z astmą. Jeśli masz astmę, będziesz chciał uniknąć infekcji zatok lub dróg oddechowych. Te infekcje mogą być spowodowane przez grypę. Infekcja może znacznie zwiększyć ryzyko wystąpienia ataków astmy. Szczepienie przeciw grypie może temu zapobiec.Jeśli Ty lub Twoje dzieci zmagacie się z astmą, ważne jest, aby co roku sprawdzać dom pod kątem czynników wywołujących astmę. Najważniejsze porady dotyczące astmy ułatwiające codzienne oddychanie

Wyzwalaczami astmy w domu są kurz, pleśń i wszelkie inne zarodniki, które mogą być obecne w twoim domu.

Te wyzwalacze często dotykają dzieci bardziej niż dorosłych.Jeśli zmagasz się z astmą, koniecznie stosuj lek rozszerzający oskrzela. Jest to najczęściej przepisywana kuracja dla osób zmagających się z astmą. Dostępne są dwa rodzaje leków rozszerzających oskrzela. Pierwszym z nich jest krótko działający lek rozszerzający oskrzela, stosowany w celu zmniejszenia natychmiastowych objawów. Drugi rodzaj to długo działający lek rozszerzający oskrzela, stosowany w stałej opiece nad astmą.Możesz chcieć dostać się do grupy wsparcia, jeśli masz astmę. Ludzie w grupie są w takiej samej sytuacji jak ty, więc wiedzą, przez co musisz przejść każdego dnia. Mogą również udzielić osobistych wskazówek, co możesz zrobić, aby kontrolować objawy astmy.Ty i Twoi bliscy musicie co roku zaszczepić się przeciwko grypie. Pacjenci z astmą powinni dołożyć wszelkich starań, aby uniknąć infekcji dróg oddechowych. Podejmij standardowe środki ostrożności przeciwko wszelkim chorobom i zacznij myć ręce i otrzymywać szczepienia, które ochronią Cię przed ciężkim zachorowaniem.Chociaż ten artykuł sprawia, że ​​kontrolowanie astmy wydaje się łatwe, powinieneś wiedzieć, jak niebezpieczna może być astma. Zawsze skontaktuj się z odpowiednią pomocą medyczną, jeśli zauważysz, że objawy się pogarszają lub wymykają się spod kontroli. Ataki astmy są niezwykle niebezpieczne i mogą być śmiertelne. Mamy nadzieję, że stosując się do tych wskazówek, będziesz w stanie lepiej radzić sobie z objawami astmy.