Breaking News

Najważniejsze wskazówki i porady dotyczące zapewnienia kotu najlepszej opieki

Szukasz zwierzaka? Szukasz ciepłego towarzysza, który dotrzyma Ci towarzystwa w mroźne zimowe noce? Jeśli odpowiedziałeś tak, powinieneś rozważyć zakup kota.

Są idealnymi zwierzętami domowymi i są dość łatwe w utrzymaniu. Możesz dowiedzieć się więcej o opiece nad nimi w poniższych poradach.Wybierz jedzenie wysokiej jakości. Klucz do zdrowego kota zaczyna się od żywienia. Spójrz na etykietę składników. Jeśli spojrzysz na większość „popularnych” komercyjnych karm dla kotów, możesz być zaskoczony, że głównym składnikiem na liście jest kukurydza. Koty są mięsożercami, więc szukaj karmy z prawdziwym mięsem jako głównym składnikiem. Możesz zapłacić więcej z góry, ale te karmy są często bardziej bogate w składniki odżywcze, co oznacza, że ​​Twój kot je mniej, a torebka starcza na dłużej.Daj swojemu nowemu kotu trochę miejsca. Przeprowadzka do nowego domu może być stresująca dla kota, zwłaszcza takiego, który nie jest już kociakiem. Aby pomóc im się przystosować, daj im ciche miejsce, które mogą nazwać własnym, na przykład wolną łazienkę lub pralnię. Daje im to bezpieczną przestrzeń, do której mogą się wycofać, dopóki nie poczują się komfortowo podczas zwiedzania całego domu. W zależności od kota proces ten może potrwać od kilku dni do miesiąca lub dłużej.Upewnij się, że chemikalia i niebezpieczne substancje są z dala od kota. Substancje chemiczne, takie jak płyn niezamarzający, mają słodki smak. To zachęca kota do jej picia, najczęściej skutkując fatalnymi konsekwencjami. Trzymanie chemikaliów zamkniętych w szafce pomoże upewnić się, że twój ciekawski kot nie połknie trucizny.Jeśli nie chcesz, aby kot drapał meble, spróbuj napełnić małą butelkę ze spryskiwaczem wodą i spryskać kota za każdym razem, gdy spróbuje. Koty na ogół unikają wody z powodów, których nikt nie jest pewien, więc nie spodoba mu się to. W końcu przestanie drapać, aby uniknąć spryskania.Jeśli Twój kot ma nadwagę, musisz zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze, musisz dostosować ilość jedzenia, które im podajesz, a po drugie, musisz sprawić, by ćwiczyli. Najważniejsze wskazówki i porady dotyczące zapewnienia kotu najlepszej opieki

Kup zabawki dla kotów lub baw się nimi sam, aby upewnić się, że otrzymują aktywność, której potrzebują, aby schudnąć.Często zajmuj się kociakiem.

Im dłużej Twój kot jest traktowany jako kociak, tym chętniej zaakceptuje bycie traktowanym, gdy dorośnie, zwłaszcza wokół łap. Jest to ważne, ponieważ wszystkie koty będą musiały od czasu do czasu odwiedzać weterynarza, a proces ten jest znacznie łatwiejszy i mniej stresujący, jeśli kot jest przyzwyczajony do obsługi. Ułatwi również pielęgnację i przycinanie paznokci.Baw się ze swoim kotem. Wielu właścicieli kotów tego nie robi. Chętnie pozwalają swojemu kotu na zabawę. Jednak zabawa z kotem może pomóc w pobudzeniu go psychicznie i zapewnieniu mu potrzebnej aktywności fizycznej. Użyj małych piłeczek, papierowych torebek i dowolnej liczby małych zabawek, aby wprawić kota w ruch.Koty mają naturalny instynkt polowania na małą zdobycz. Czasami może to stanowić problem, jeśli masz w domu inne małe zwierzęta. Upewnij się, że klatki dla ptaków zwisają z sufitu. Jeśli masz myszoskoczka lub chomika, upewnij się, że ich klatki są zabezpieczone i wysoko poza zasięgiem Twoich kotów.Teraz, kiedy już wiesz, jak opiekować się kotem, nie powinieneś mieć problemów z jego zdobyciem. Kot może zdziałać cuda w Twoim życiu. Może zapewnić ci wiele godzin towarzystwa. Posłuchaj podanych tu rad, a będziesz miał przyjaznego towarzysza, który nigdy nie opuści cię.