Breaking News

Ucieczki kotów z domu zdarzają się bardzo często

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale twój kot może w każdej chwili uciec z domu przez niezabezpieczony balkon i włóczyć się po ulicach.

Chroń swojego kota przed bójkami z innymi kotami, pogryzieniem przez psy lub inne zwierzęta, zgubieniem, chorobami, zranieniami lub śmiercią przez potrącenie przez pojazd, zabezpieczając balkon specjalną siatką dla kotów. W najlepszym przypadku odbierzesz kota ze schroniska, w najgorszym stracisz puchatego przyjaciela.

Ucieczki kotów z domu zdarzają się bardzo często

Odpowiednim zabezpieczeniem może być kocia siatka na balkon

Badania pokazują, że koty przebywające w domu lub wypuszczane na zabezpieczony teren żyją dłużej niż koty, które wędrują na wolności gdzie chcą. Nie jest to niespodzianką, ponieważ zmniejszamy w ten sposób ryzyko powstania ran i urazów, kradzieży, zgubienia, chorób i najbardziej groźnym zranieniem lub śmiercią pod kołami pojazdu. Chroń swojego kota za pomocą niestandardowych rozwiązań w postaci siatek na balkon, które można bezproblemowo zintegrować z przestrzenią zewnętrzną budynku.

Niestety, koty domowe zabijają wiele milionów zwierząt rocznie, a wiele gatunków wyginęło z powodu ataków kotów wychodzących. Koty są drapieżnikami i nie można ich oduczyć polowania i zabijania małych zwierząt, ptaków i owadów. Jako właściciel kota masz do odegrania ważną rolę w ograniczaniu wpływu kotów domowych na dziką przyrodę i gatunki chronione, po prostu nie wypuszczając ich na zewnątrz.

Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że twój kot wychodzi w nocy lub ucieka przez balkon, i możesz nie wiedzieć, że jeśli kot zostanie znaleziony na ulicach, może trafić do schroniska, zostać ukradziony, odnieść poważne obrażenia, lub nawet ponieść śmierć pod kołami samochodu. Powstrzymywanie swojego kota przed wychodzeniem lub ucieczką to krok we właściwym kierunku, aby pomóc chronić przyrodę oraz dbać o bezpieczeństwo pupila, dlatego kocia siatka na balkon jest dobrym rozwiązaniem. Zapoznaj się z ofertą siatek i osłon dla kotów na balkon w sklepach i dowiedz się, jak łatwo chronić swojego ulubieńca, trzymając kota w domu.